Preloader

Kas laukia įgyvendinus aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo reformą? Lietuvos studentų sąjunga pataria nesibaiminti

Birželio 29 d. LR Seimas patvirtino reformą dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Ši pertvarka nuo pat pradžių buvo aktyviai aptarinėjama viešojoje erdvėje. Dėl pateikiamų įvairių argumentų, studentams bei abiturientams kilo daug klausimų, koks likimas jų laukia, kokio universiteto diplomą jie gaus baigę ir kaip rinktis, kur stoti. Vieni dažniausiai sulaukiamų klausimų buvo, kokias studijų programas rinktis ar į kokį universitetą patartina stoti, kaip susijungus universitetams pasikeis studijų kokybė ir kaip keisis studijų finansavimas.

Patarimai stojantiems

Lietuvos studentų sąjunga pirmiausia pataria nesibaiminti ir stoti į tokią specialybę, kuri patiktų. Svarbu, kad studentai rinktųsi ne aukštosios mokyklos vardą, bet dominančią studijų programą. Be abejo, labai svarbu nuodugniai išsinagrinėti, kokios kompetencijos bus įgytos studijų metu. Taip pat būsimi studentai turi susipažinti su dėstomais dalykais ir nuspręsti, ar siūloma programa atitinka jų poreikius. Aukštosios mokyklos suteikia galimybę studijuoti ir laisvai pasirenkamus dalykus, todėl patartina atsižvelgti ir į tai, iš kelių dalykų galima rinktis, ir kokie pasiūlymai pateikiami. Visą informaciją galima rasti studijų programos apraše.

Dar vienas svarbus aspektas yra teikiamos galimybės tobulėti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šansas kurį laiką mokytis ar dirbti svetimoje šalyje yra puikus būdas įgyti neįkainojamos patirties, todėl labai svarbu, kad aukštoji mokykla sudarytų tam sąlygas, bendradarbiautų su kitų valstybių aukštosiomis mokyklomis bei įmonėmis. Lietuvos aukštosiose mokyklose dažnai dirba ir iš kitų šalių vizituojantys dėstytojai, kurie ne tik yra puikūs savo srities specialistai, bet taip pat supažindina su kitų šalių kultūromis bei kitokiu dėstymo stiliumi, todėl vertėtų pasidomėti, kokie dėstytojai dėstys jūsų pasirinktus bei privalomus dalykus, tai taip pat galima rasti programos apraše.

Vadovaudamiesi šiais pasiūlymais abiturientai galės lengviau priimti tinkamą sprendimą, kuris galbūt padės ateityje dirbti ne tik gerai apmokamą, bet ir mėgstamą darbą.

Mane priėmė! Kas toliau?

Abiturientai, priimti studijuoti aukštosiose mokyklose, yra informuojami elektroniniu paštu. Pirmasis žingsnis, kurį siūlo Studentų sąjunga, susisiekti su jūsų aukštosios mokyklos studentų atstovybe. Atsakingi žmonės atsakys į visus aktualius klausimus dėl universitete galiojančios tvarkos. Jei domina konkretūs klausimai, susiję su studijų programa, jums padės susisiekti su tą pačią programą studijuojančiu studentu, kuris galės plačiau papasakoti, ko tikėtis.

Jei mokykloje domėjotės užklasine veikla, buvote, esate ar ketinate būti aktyvus, galite įsitraukti ir į aukštojoje mokykloje siūlomus užsiėmimus. Universitetai bei kolegijos dažnai sudaro galimybes nemokamai lankytis sporto salėje, mokytis šokti, dainuoti, vaidinti bei daugelį kitų veiklų.  Taip pat tai nuostabi proga susirasti bendraminčių, o kartu visada drąsiau.

Paskutinis, tačiau tikrai ne mažiau svarbus žingsnis yra užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Jis įrodo studento statusą, yra reikalingas iš bibliotekos skolinantis knygas bei gyvenant bendrabutyje. Lietuvos studento pažymėjimas suteikia nuolaidas ir grožio bei sveikatos procedūroms, maitinimui, kelionėms bei viešajam transportui, su LSP galima pigiau apsipirkti įvairiose parduotuvėse bei pigiau įsigyti įvairias pramogas. Užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą galite puslapyje www.lsp.lt

Jau studijuojantiems

Lietuvos studentų sąjunga sako, jog nėra ko jaudintis! Švietimo ir mokslo ministerija yra patikinusi, jog visiems šiuo metu jau studijuojantiems studentams bus sudarytos galimybės baigti savo pasirinktas studijų programas ir dėl universitetų konsolidacijos tikrai nenukentės studijų kokybė, o atvirkščiai – ji keisis į gerąją pusę.

Kalbant apie finansinius dalykus, situacija taip pat nesikeis į blogąją pusę. Socialinę stipendiją studentai gaus nepriklausomai nuo to, kaip jungsis ar nesijungs universitetai. Jei studentas yra pasiėmęs studento paskolą ar ketina ją pasiimti, dėl to taip pat nevertėtų nerimauti, nes paskolų skyrimo tvarka keisis nebent studento naudai – siekiama, kad valstybė dengtų metines palūkanas ne tik studijų metu. Susijungus aukštosioms mokykloms, mokestis už studijas išliks toks pats.

Nei ketinantiems stoti, nei jau studijuojantiems nėra ko nerimauti, nes stengiamasi kuo labiau gerinti sąlygas studentams ne tik kalbant apie studijų kokybę, bet ir finansiniu požiūriu. Konsolidacija yra naudinga siekiant kelti mūsų šalies aukštojo mokslo reitingus pasaulyje bei gerinant studijų kokybę, todėl baigę specialistai bus konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio darbo rinkoje. Taigi, nebijokite rinktis Lietuvos aukštąsias mokyklas ir tapkite geriausiais savo srities specialistais.