Preloader

Įvyko tradiciniai LSS Tarybos mokymai „Vadovauk“

Savaitgalį Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Taryba praleido Trakų rajone vykusiuose tradiciniuose mokymuose „Vadovauk“. Šiemet buvo siekiama ugdyti lyderystės kompetenciją, skatinti komandiškumą ir pasitikėjimą tarp savivaldų vadovų bei susipažinti su pokyčių įgyvendinimo procesais aukštosios mokyklos lygmenyje.
Dėmesys lyderystei, komandiškumui ir bendruomeniškumui

Savivaldų lyderiai iš 14 aukštųjų mokyklų dalyvavo Lietuvos karo akademijos lektoriaus Lino Dungveckio paskaitoje apie lyderystę ir komandos valdymą. Vėliau įgytas žinias pritaikė atlikdami įvairias komandines užduotis, paruoštas skauto, mokymų vadovo Vytauto Rukštelės. 

„Sąjungoje nuolat kuriame erdves, skirtas vieni kitų ugdymui bei bendradarbiavimui. Ne išimtis ir šie mokymai, – pasakoja LSS Organizacijos stiprinimo vadovas Augustas Baltrėnas. – Jų metu LSS Taryba turėjo progą ne tik įgyti žinių ir kelti kompetencijas, bet ir tarpusavyje pasidalinti gerąja patirtimi.“

Atstovavimui reikalingų kompetencijų kėlimas

Antrąją mokymų dieną LSS prezidento Vytauto Kučinsko paskaitoje „Teisėkūra ir lobizmas: kaip daryti dalykus?“ dalyviai sužinojo, kaip vyksta teisėkūros procesas ir sprendimų priėmimas Lietuvos švietimo sistemoje. Po paskaitos savivaldų lyderiai įgytas žinias praktiškai pritaikė simuliacijoje – inscenizuodami veiklą aukštojoje mokykloje generavo savo pasiūlymus ir siekė jų priėmimo, inicijuodami teisinės bazės pokyčius.

„Principas, kaip teisėkūra vyksta nacionaliniu lygmeniu ir kaip sprendimai priimami aukštojoje mokykloje yra labai panašus. Teisėkūros ir lobizmo procesų supratimas užtikrina sklandesnį atstovavimo procesą ir padeda lengviau pasiekti studentams palankių sprendimų, – teigia LSS prezidentas V. Kučinskas. 

Prie mokymų prisijungė ir LSS Valdyba, kuri moderavo atviras diskusijas LSS Tarybai aktualiais klausimais.

Mokymų pabaigoje – Tarybos posėdis

Trečiąją mokymų dieną vyko LSS Tarybos posėdis. Jo metu pristatytos tarpinės veiklos ir finansų ataskaitos, diskutuota apie Lietuvos studento pažymėjimo situaciją. LSS Taryba nutarė prisidėti prie „Honest university“ iniciatyvos ir kreiptis į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją bei Lietuvos kolegijų direktorių konferenciją dėl bendradarbiavimo su Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis suspendavimo.