Preloader

ĮVYKO JUBILIEJINĖ 20 – OJI LIETUVOS STUDENTŲ SĄJUNGOS ASAMBLĖJA

Rugpjūčio 23 d. Klaipėdos universitete (KU) prasidėjo jubiliejinė 20-oji Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja.

Šių metų Asamblėjos tema – „Ateitis – studentų rankose“.

Jubiliejinės LSS Asamblėjos atidarymo metu, dabartinis Sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas džiaugėsi Lietuvos studentų vienybe. „Kasmet diskutuojame, kalbamės ir siekiame pokyčių vardan pačių studentų ir kasmet uždegame LSS laužus minėdami LSS gimtadienį“, – kalbėjo E. Sarkanas.

Į Asamblėją atvyko ir Švietimo, sporto bei mokslo (ŠMSM) ministras Algirdas Monkevičius, kuris studentams palinkėjo ne tik sėkmės, bet ir atsakomybės. „Kiekvienas iš jūsų privalo pagalvoti „Už ką aš atsakingas?“. Daugeliu atvejų jūsų atsakomybė pasireiškia jūsų motyvacija, tobulėjimu, sėkmingomis studijomis, kurios nereiškia vien tik diplomo, žinių ar sėkmės studijų procese. Studijos – tai pasirengimas gyventi ir būti piliečiu. Piliečiu, kuris kurs šeimą ir atsakingai kurs vertę, nesvarbu kur bebūtų – ar scenoje, ar laboratorijoje, ar sporto aikštelėje“, – sakė ministras.

LSS pasveikinti atėjęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas neslėpė džiugesio, kad „būtent Klaipėda pasirinkta atspirties tašku susumuojant nueitą LSS kelią ir žvelgiant į tolimesnius iššūkius“. Meras taip pat linkėjo, kad šių metų asamblėjos šūkis – „Ateitis – studentų rankose“ – jaunimui taptų atsakymu į visus klausimus. „Reikia kurti tokią ateitį, kuriai tapus praeitimi, ja galėtum didžiuotis“, – pabrėžė Klaipėdos meras.

Lietuvos studentijai gražių žodžių negailėjo ir KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Jis išsakė tikėjimą, kad asamblėjoje vyksiančios diskusijos bus svarbios ne tik patiems studentams. „Šios dienos diskusijos bus svarbios tiek jums patiems, gyvenantiems studentišką gyvenimą, tiek ministrui ir jo komandai, tiek universitetams bei miestų vadovams. Tegul jos tampa gairėmis, kuriomis galėtume žengti“, – pasveikino Lietuvos studentus KU rektorius.

Prieš prasidedant konferencijai, renginio atidarymo ceremonijos pabaigoje įvyko iškilminga akimirka – į LSS Garbės narius buvo inauguruotas buvęs sąjungos prezidentas Paulius Baltokas. Jam buvo įteiktos Garbės narių regalijos – mantija ir sąjungos simbolika – atminimo gaublys „Pasaulis pagal LSS“.

Pirmojoje Konferencijos diskusijoje dalyvavo ŠMSM ministras A. Monkevičius, o jį kalbino LSS prezidentas E. Sarkanas.  Diskutuota apie aukštojo mokslo dabartį ir ateitį, studentų įtaką švietimo politikai bei apie ministro savanorystės  patirtį.

Antrąjį pranešimą anglų kalba apie Bolonijos proceso 20 metų sukaktį skaitė Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Andrius Zalitis, o diskusijoje dalyvavo Danijos studentų sąjungos tarptautinių reikalų koordinatorius Julian Lo Curlo, buvęs Europos studentų sąjungos prezidentas Adam Gajek, Suomijos studentų sąjungos Valdybos narys Roopie Tukia bei LSS Tarybos narys, VGTU Studentų atstovybės prezidentas Dominykas Tvaska.

Trečiąjį pranešimą apie psichinę studentų būklę akademinėje aplinkoje skaitė LSS viceprezidentė Viktorija Žilinskaitė, o diskusiją moderavo Lietuvos psichologų sąjungos Valdybos narys Rytis Pakrosnis. Taip pat dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos klinikos vadovė Kristina Kovalčikienė bei Lietuvos moksleivių sąjungos jaunimo politikos koordinatorė Greta Zaburaitė.

Iš karto po konferencijos, Lietuvos studentijos lyderiai KU kieme minėjo Baltijos kelio 30-ies metų sukaktį – kartu su Latvijos, Estijos ir Lietuvos studentų lyderiais sukibo į didžiulę grandinę ir kartu sugiedojo Baltijos kelio himną.

Vėliau Asamblėjos programa persikėlė į Šventąją, kur penktadienio vakarą įvyko „Pasikalbėjimai su LSS Garbės nariais“ – Jonu Okuniu ir Mindaugu Reinikiu. LSS buvę prezidentai papasakojo apie jų savanarystės bei darbo patirtį Sąjungoje.

Šeštadienio dieną  studentų atstovų darbo grupės gilinosi į įvairiausius aukštojo mokslo  problemas. Darbo grupės kartu su moderatoriais domėjosi akademinio nesąžiningumo apraiškomis Europoje, gerąja užsienio šalių praktika, analizavo aukštųjų mokyklų etikos kodeksus ir ieškojo akademinio sąžiningumo skatinimo sprendimų. Taip pat dirbo su studijų prieinamumu, sėkminga neįgaliųjų studentų integracija į aukštojo mokslo sistemą, vidine studijų kokybės užtikrinimo sistema, užsieniečių teisine padėtimi Europoje, norminiu studijų kainos indeksavimu.

O šeštadienio vakarą Šventosios paplūdimyje 25-aisiais „LSS laužais“ neformaliai paminėjo 28-ąjį Sąjungos gimtadienį! Sekmadienio rytą, kartu su savanoriais ir savivaldų nariais buvo tvarkomas Šventosios jūros krantas, siekiant atkreipti dėmesį į Baltijos jūros užterštumą. O vėlyvų pusryčių metu, studentų atstovai diskutavo ir siūlė veiksmus, kaip galėtume mažinti užterštumo problemą.