EHU studentai jaučiasi „informacijos vakuume“

university-student-1872810_1920

Europos humanitarinis universitetas (EHU) jau antrą kartą sulaukė neigiamų Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) išvadų. Praėjusią savaitę valdžios atstovai pradėjo tartis dėl EHU gelbėjimo plano, o parlamentarai pabrėžė, kad Lietuva kaip valstybė turėtų stiprinti savo indėlį į EHU. Universiteto administracija išreiškė viešą poziciją, kurioje teigė, jog „Europos humanitarinio universiteto Valdančioji taryba nesutinka su neigiamais universiteto institucinio vertinimo rezultatais. EHU vadovybės požiūriu, reformos, įgyvendintos 2015-2017 m. laikotarpyje padarė esminę įtaką universiteto strateginio valdymo, studijų ir mokslo plėtrai, ką pripažino ir universiteto donorai šių metų lapkritį vykusioje Donorų konferencijoje.” Vakar EHU Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė siūlymą dėl „abipusiai priimtino susitarimo“.

Naujiena dėl EHU – ir Baltarusijos žiniasklaidoje

Nepaisant to, EHU studentai teigia besijaučiantys „informacijos vakuume“. Naujieną dėl neigiamų SKVC išvadų išplatino ir Baltarusijos žiniasklaida, kilo sąmyšis ne tik studentų, bet ir tėvų tarpe (95% EHU studentų yra baltarusiai), o straipsniai susilaukė virš kelių šimtų komentarų.

university-student-1872810_1920

„Šioje situacijoje itin svarbu kritiškai išanalizuoti stipriąsias ir silpnąsias EHU puses ir būti pasiruošus pasikeitimams ir reformoms, kurios yra natūrali bet kurios institucijos vystymosi dalis. Studentai teigiamai vertina savo patirtį studijuojant EHU ir neabejoja universiteto svarba ne tik dėl politinių paskatų, bet dėl paties universiteto mokslinio potencialo. EHU studentų bendruomenė tikisi, kad bus rastas

tinkamas sprendimas, kuris užtikrins efektyvias reformas ir EHU tęs savo veiklą kaip nepriklausoma institucija, atitinkanti aukštus Europos švietimo standartus,” – vylėsi EHU SA prezidentas Tsimafei Malakhouski.

„Apmaudu, kad Europos humanitarinis universitetas jau antrą kartą gauna neigiamas SKVC išvadas. Visi puikiai suprantame, kad strateginis valdymas bei mokslinė veikla yra labai svarbūs rodikliai bet kurioje aukštojoje mokykloje, tačiau šioje situacijoje mes susiduriame su tam tikru paradoksu. Studentai studijomis yra patenkinti, SKVC išvados konkrečiai dėl studijų taip pat yra teigiamos, tačiau dėl jau mano minėtų SKVC neigiamai įvertintų rodiklių dabar yra pagrindas universitetą pripažinti kaip negalintį vykdyti studijų. Vis dėlto, nepaisant to, koks bus priimtas galutinis sprendimas dėl universiteto likimo, svarbiausia, kad šioje situacijoje tinkamai būtų informuojama akademinė bendruomenė ir, ypatingai, studentai,“ – komentavo Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas.

Iki šiol tik viena aukštoji mokykla, salaukusi pakartotinių neigiamų išvadų, buvo priversta nutraukti studijų vykdymą – tai Žemaitijos kolegija. Dalį jos studentų ir studijų programų perėmė Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) ir Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK).

 

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER