Preloader

Arūnas Malinovskis: „LSS‘as, kaip organizacija, tapo stipriausia būtent asamblėjų dėka“

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Alumni Arūnas Malinovskis – ne tik buvęs organizacijos viceprezidentas, tačiau kartu ir vienas pirmosios Asamblėjos, vykusios 2000 – aisiais, iniciatorių bei dalyvių.

Šiandien artėja jau 21-oji LSS Asamblėja, o apie tai, kaip kilo idėja surengti pirmąją, pasakoja A. Malinovskis.

Seniai seniai, kai dar Lietuvoje nebuvo naujojo (o dabar jau 20 m. veikiančio) Aukštojo mokslo įstatymo, o ankstesniame nebuvo ir LSS, ir Studentų atstovybės apibrėžimų, teisių, pareigų ir pan… kilo mintis, kad būtina vieną kartą metuose susitikti visų 14 universitetų (na, tuo metu tiek buvo) studentų atstovybių atstovams Vasaros asamblėjoje.

Ir iki tol SA vadovai susitikdavo, bendraudavo ir praleisdavo ne tik dienas, bet ir ne kartą sutiko saulėtekį diskusijose ir debatuose, temomis nuo LSP iki vizijos 2020. 

Bet nuspręsta – gana kankintis po vieną, laikas susitikti bent po 5 narius iš savivaldos. Daugiau galvų – daugiau idėjų, minčių ir, žinoma, linksmų akimirkų.

Tiesą sakant, ten man prasidėjo draugystės, kurios tęsiasi iki šiandien… tačiau ten atsirado ir kita pusė, t. y. takoskyra su oponentais… bet ne apie juos daina. 

Taigi, pirmoji Asamblėja buvo pilna pamokų. Nebuvo konferencijos, buvo vidinė lyderių mokykla. Turėjom moderatorius, daugiau žinančius bičiulius, bet lygius su lygiais… neabejoju – mokėmės ne tik mes, daug išmoko ir jie.

Pirmoji Asamblėja buvo tam tikras taškas ir, manau, LSS‘as, kaip organizacija, tapo stipriausia būtent asamblėjų dėka. Net per kelerių metų „Smutą“ nesugebėta sugriauti to, kas buvo pastatyta pirmosiose asamblėjose. Per daug stipriai buvo sukaltos ir į LSS sienas įtvirtintos vertybės.

Man asamblėjos – tai žmonės, kurie su manimi ir šalia manęs jau 20 metų. Tai dalis to, ką aš ir laikau LSS – žmonės, bendrystė ir vertybės!

Džiaugiuosi, kad toliau tęsiamos tradicijos, džiaugiuosi, kad kiekviena Asamblėja augina ir sutvirtina LSS!

Vivat studentams! Vivat LSS!!