Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas

Liepos 11-12d. Tauragės mieste vyko Jaunimo reikalų departamento (JRD) organizuoti mokymai „Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas“, kuriuose dalyvavo LSS organizacijos stiprinimo vadovė Justina Štrimaitytė.

37007092_1990034434353740_4495300436294631424_n

Mokymų tikslai – padėti jauniems žmonėms įvaldyti ir lavinti nediskriminacinio ir pagarbaus bendravimo būdus, formuoti geranorišką elgesį, gerinti gebėjimą atsisakyti išankstinės nuostatos, išmokti pasirinkti tinkamas bendravimo frazes, atpažinti patyčių priežastis, kovoti su jų padariniais savo gyvenamojoje, mokymosi ar darbo aplinkoje.

Mokymuose dalyvavo atstovai iš jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų, atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių, apskritųjų stalų, jaunimo darbo centrų, švietimo įstaigų, mokinių bei studentų savivaldų.

Pirmąją mokymų dieną buvo kalbama apie nepagarbaus elgesio apraiškas ir tolerancijos ugdymą darbe su jaunais žmonėmis, antrąją dieną vyko praktinės užduotys. Dalyviai buvo suskirstyti komandomis ir turėjo vesti mokymus apie tam tikrų grupių diskriminaciją.

„Patekau į grupę, kurios tema buvo „Neįgalių žmonių diskriminacija“, naudodamiesi metodinėmis medžiagomis, statistika, paruošėme 40 min trukmės mokymus, kuriuose dalyviai diskutavo ir atliko praktines užduotis, supažindinančias su esama situacija Lietuvoje ir pasaulyje, nurodančias diskriminacijos formas neįgaliųjų atžvilgiu ir galimas priemones to išvengti. Džiugu, kad tarp visų dalyvių mokymai buvo pripažinti, kaip vieni geriausių,“ – įspūdžiais dalinosi Justina.

Taip pat ji pasakojo, jog mokymų metu teko užmegzti ryšius su atstovais iš Lietuvos moksleivių sąjungos, Kūrybinio raiškos centro, Jaunimo reikalų tarybos. Mokymų metu kilo naujų idėjų, kurios bus panaudotos organizuojant tradicinį LSS renginį – Asamblėja’18, ugdant toleranciją studentų savivaldose bei organizuojant įvairius mokymus. Renginio organizatoriai žadėjo pasidalinti metodiniais leidiniais, kuriais LSS galės pasidalinti su savivaldų atstovais.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER