Preloader

38-asis Europos studentų sąjungos Konventas

Rugsėjo 15 – 18 dienomis Suomijoje, Helsinkyje vyko 38-asis Europos studentų sąjungos (ESU) Konventas, kuriame dalyvavo Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai – Eigirdas Sarkanas ir Danielė Bučinskaitė. Konventas skirtas ruoštis ESU Valdybos susitikimui, kurio metu yra priimamos svarbiausios ESU pozicijos, politiniai dokumentai ar strategijos, skirtos turėti bendrą Europos studentų atstovų kryptį siekiant gerinti studentų padėtį.

Tiek šis Konventas, tiek ir kiti artimiausių metų būsimi ESU susitikimai yra ypatingai svarbūs visam aukštajam mokslui, kadangi po Europos Parlamento rinkimų, besikeičiančių finansavimo krypčių bei minint Bolonijos proceso dvidešimtmetį, laukia pokyčiai, kurie, tikimės, bus naudingi studentams. Dėl šių priežasčių, vienas iš svarbiausių aptartų klausimų Konvento metu buvo – kokia yra Bolonijos proceso ateitis ir ko galime tikėtis. Šiuo metu  laukiame galutinio Europos Komisijos siūlymo dėl Erasmus+ programos, kadangi šioje srityje norima dvigubinti ar net trigubinti finansavimą, ko iš tiesų  siekiame ir mes. Vis dėl to,  Erasmus+ finansavimo kontekste svarbu ne tik tai, bet ir kaip tie finansai bus skirstomi, kadangi tikslas yra ne tik didinti mainų programomis pasinaudojusių studentų skaičių, tačiau ir didinti negalią turinčių studentų galimybes pasinaudoti šiomis programomis.

Kitas, ne mažiau svarbus klausimas, kuris buvo aptartas Konvento metu – socialinės dimensijos politinis dokumentas, skirtas turėti naują, tačiau labai aiškią kryptį – visose Europos aukštojo mokslo erdvėse didžiausias dėmesys turi būti skirtas studentų paramai, apimančiai tiek tiesiogines, tiek netiesiogines išlaidas bei lanksčioms mokymosi galimybėms.

Taip pat ruošiamės naujai, kas dvejus metus atliekamai, ESU apklausai („Bologna with student eyes“), skirtai parodyti, kaip studentai mato aukštąjį mokslą savo šalyse, pabrėžti tam tikras stiprybes bei trūkumus ir siekti pokyčių. Šios apklausos rezultatai bus pristatomi kitais metais, pasirašant naują Bolonijos komunikatą, todėl tikimės, kad tiek ESU, tiek ir LSS indėlis bus svarus ir atneš rezultatų tiek mūsų šalyje, tiek ir Europoje.